Ковачев направи асистенция при победа на Ахмат

Ахмат записа първа победа в груповата фаза на турнира за Купата на Русия. Тимът от Грозни спечели с 3:1 домакинството си на Криля Советов, а българският халф Светослав Ковачев за първи път попадна в титулярния състав на Мирослав Ромашченко. Бившият футболист на Арда остана на терена до 62-ата минута, когато беше заменен от Бернард Бериша, а преди това асистира за един от головете на Ахмат

И двата отбора имаха по две загуби до момента. Преди предстоящия кръг от Премиер лигата, насатавниците дадоха почивка на доста от титулярите си. За Ахмат след продължително отсъствие поради контузия се завърна Антон Швец

Домакините поведоха в 44-ата минута с попадение на Мохамед Конате след пас на Камило. В началото на втората част Глен Бейл възстанови равенството от пряк свободен удар, но не след дълго Ковачев центрира и Ясмин Челикович се разписа с глава за 2:1. Успеха на Ахмат затвърди резервата Иван Олейников в добавеното време.

В другия мач от група "C" Балтика изненадващо се наложи с 1:0 над Зенит и оглавява класирането с пълен актив от 9 точки. Единственото попадение в срещата беше дело на Анхело Енрикес в 42-ата минута.

Ахмат е трети в групата с 3 точки, Зенит има 6, а Криля Советов е на дъното без спечелена точка след първите три мача.

В събота Ахмат ще гостува на Урал в 7-ия кръг на РПЛ.