Легия (Варшава) пречупи Мидтиланд в супер мач с дузпи

Отборите на Легия (Варшава) и Мидтиланд не успяха да се победят във втори пореден мач и след като преди седмица направиха зрелищно 3:3, сега завършиха в редовното време и след две продължения по 15 минути при 1:1 в срещата реванш от плейофа за влизане в груповата фаза на Лигата на конференцитие. Голът за поляците отбеляза Томаш Пекхарт (53'), а за гостите от Дания се разписа Пауло Виктор (71'). Така след общ резултат 4:4 и 210 минути игрово време двата отбора се оттеглиха в заключителна фаза на изпълнение на дузпи.

При 11-метровите наказателни удари домакините показаха по-железни нерви и спечелиха схватката. И двата отбора успяха да вкарат петте редовни дузпи, като за поляците вкараха Бартош Слиж, Ернест Мучи, Радован Панков, Блаж Крамер, Жосуе Пескейра,, а за датчаните се разписаха Хосе Ферейра, Гуе - Сюнг Чо, Андре Рюмер, Оливер Сьоренсен, Николас Дир. Тогава влезе правилото за внезапна смърт и още при първия опит Мачиел Росолек вкара за Легия (Варшава). Това означаваше, че Стефан Гартенман няма право на грешка, но той не се справи и гостите от Мидтиланд отпаднаха от европейските клубни турнири.

Снимки: Imago