Ференцварош разби отново Жалгирис

Отборът на Ференцварош спечели убедително реванша срещу Жалгирис от плейофите за влизане в групите на Лигата на конференциите, надделявайки с 3:0 и се класира за същинската фаза в третия по сила турнир, организиран от УЕФА с общ резултат 7:0. Головете този път отбелязаха Адам Траоре (4', 48') и Барнабаш Варга (42')

Домакините от Унгария започнаха ударно и съвсем скоро след началото се отправиха към нов разгром, като в 4-ата минута Адама Траоре откри резултата след асистенцията на Барнабаш Варга. Самият Варга също успя да запише името си сред голмайсторите малко преди почивката, когато релизира дузпа. Три минути след почивката пък Адама Траоре вкара втори гол и направи преднината на унгарците класическа. Шест минути по-късно Александър Пешич също порази мрежата на гостите, но голът му бе отменен заради засада.

След това до нови голове не се стигна и обора от Балтийския полуостров узакони окончателното си отпадане от европейските клубни турнири, като литовците ще запомнят тазгодишната си кампания с престижно равенство срещу Галатасарай в пресявките на Шампионската лига.

Снимка: Le Marke Sports/ Twitter