Клаксвик продължава да мечтае за групите на ЛЕ след реми с Шериф

Сензацията в квалификациите на Шампионската лига през този сезон Клаксвик не успя да спечели домакинството си на Шериф от плейофите на Лига Европа, но въпреки това запазва реални шансове да се класира за групите на втория по сила клубен турнир на Стария континент. Двата тима завършиха наравно 1:1 тази вечер, а реваншът е в Тираспол след седмица. Патрик Да Силва беше точен за фарьорците в 52-рата минута, а в 73-тата Жером Мбекели донесе равенството в двубоя.

Междувременно, Слован (Братислава) направи важна крачка към групите на ЛЕ, след като спечели с 2:1 срещу гостуващия Арис (Лимасол). Головете за словашкия първенец бяха отбелязани от Марко Толич в 34-тата минута и Давид Стрелец в 57-ата. Михлали Маямбела пък даде надежди на гостите преди реванша в Кипър с попадението си в 73-тата минута.

Белгийският Юнион Роял СЖ се доближи до груповата фаза на турнира с домакинския си успех с 2:0 над швейцарския Лугано. Попаденията бяха дело на Денис Екерт в 8-ата минута и на Каспер Терхо в 71-вата.