БАТЕ Борисов остана далеч от обрата срещу Шериф

Молдовският Шериф направи 2:2 срещу БАТЕ Борисов в реванша помежду им от третия квалификационен кръг на Лига Европа. По този начин отборът на Роберто Бордин се класира за плейофната фаза на турнира, където ще има за съперник сензацията от Фарьорските острови Клаксвик.

Шериф до голяма степен реши нещата в своя полза още преди седмица с разгромния успех с 5:1 на собствен терен. Вторият мач се игра на неутрален терен в Унгария и БАТЕ поведе, но молдовците направиха обрат до почивката. Крайният резултат беше оформен в добавеното време.

За БАТЕ се разписа Артьом Концевой. 23-годишният халф откри резултата в 25-ата минута с хубав шут от границата на наказателното поле. Десет миути по-късно Рикардиньо от Шериф уцели напречната греда. Бразилецът се реваншира в 40-ата минута с попадение от дузпа, отсъдена за нарушение на Сергей Волков. В самия край на полувремето гостите получиха още една дузпа, превърната в гол от Луванор.

След почивката БАТЕ се постара поне да не загуби и постигна целта си в заключителните секунди с гол на Денис Лаптев.