Клаксвик продължава да изумява в Шампионската лига

Шампионът на Фарьорски острови Клаксвик записа поредна победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Той се наложи с 2:1 над Молде в първия мач между двата тима от третия предварителен кръг и даде заявка, че може да направи още една крачка напред в турнира.

Молде откри резултата в началото на второто полувреме. В 48-ата минута гостите организираха постепенна атака, топката стигна до Мартин Линес, който веднага подаде за Магнус Ейкрем, а той от движение засече за 0:1.

Клаксвик обаче реагира и в 64-ата минута възстанови равенството. Арни Фредериксберг отбеляза много красив гол, стреляйки в близкия ъгъл от невъзможна позиция отдясно на наказателното поле.

В 86-ата минута домакините стигнаха и до пълен обрат, а героят отново бе Фредериксберг, който отбеляза втори много красив гол. Той получи топката на скорост и с мощен шут от границата на пеналта порази вратата на съперника за 2:1.

Така Клаксвик ще има минимална преднина преди реванша. Сблъсъкът все още не е решен, но за момента предимството е на страната на състава от Фарьорски острови.