Шериф попиля БАТЕ

Шериф Тирапсол може да се счита за сигурен участник в плейофния кръг за влизане в групите на Лига Европа, след като тази вече молдовският шампион разгроми с 5:1 БАТЕ (Борисов) в първия двубой от третия квалификационен кръг на турнира.

Домакините взеха аванс от два гола още до почивката. В 12-ата минута Дейвид Анкей откри резултата, a Седрик Бадоло удвои в 32-рата, след като остана очи в очи с вратаря и го преодоля. Анкей покачи на 3:1 с втория си гол днес. Той падна две минути след началото на втората част след нисък изстрел в долния ляв ъгъл. Сиди Бейн намали в 50-ата минута след груба грешка на Максим Ковал. Този гол обаче само пораздразни домакините, които в добавеното време вкараха още две попадения, реализирани от Момо Янсане.

Това е най-голяма победа на Шериф в евротурнирите от 2013/14 година, когато отборът разгромява с 5:0 Сутиеска.

Предстои протоколен реванш, а след това Шериф ще играе в плейофите със загубилия от двойката Клаксвик - Молде, които завършиха при резултат 2:1 първия си сблъсък от третия квалификационен кръг в Шампионската лига.