Белгия вкара три гола на Естония и се бетонира на второто място

Отборът на Белгия стигна до очаквано лесна победа с 3:0 срещу тима на Естония в мач от Група “F” на квалификациите за Евро 2024. С два гола се отчете Ромелу Лукаку (37', 40'), а класиката оформи Йохан Бакайоко (90').

Победата бе задължителна за “червените дяволи”, тъй като по същото време играеха преките конкуренти за първите две, където Австрия надви Швеция с 2:0. Това позволи на Белгия да запази второто си място и да дръпни с четири точки пред третия Швеция. Лидер е Австрия с 10 пункта, докато Естония дели последното място с Азербейджан, които имат 1 точка.

Белгийците си направиха живота лесен с два бързи гола на Ромелу Лукаку през първото полувреме. В първия случай той засече центриране на Астер Вранкс, за втория гол достигна до дълго подаване на Артур Геате. През втората част естонците натиснаха, но не създадоха достатъчно сериозни положения, за да изравнят или дори да вкарат почитен гол. Това се оказа фатално за тях и съответно те получиха трето попадение, в чийто автор се превърна Йохан Бакайоко.

Снимки: Gettyimages