Словения и Дания поделиха точките

Словения и Дания не излъчиха победител в срещата помежду си от група "Н" на европейските квалификации. Двубоят на стадион "Стожице" в Любляна завърши при резултат 1:1.

Домакините първи поведоха в 25-ата минута. Тогава при разиграване след корнер топката бе подадена за Андраж Шпорар около точката на дузпата и той от движение я прати във вратата за 1:0.

Дания успя да възстанови равенството в 42-рата минута. Пиер-Емил Хойберг подаде остър пас успоредно на голлинията, а там Расмус Хьойлунд се промъкна и засече кълбото за 1:1.

Така двата тима прибавиха по точка в актива си, като остават с еднакъв актив от по 7 пункта, като заемат съответно 3-тото и 4-тото място във временното класиране в групата. Първите две позиции са за Финландия и Казахстан с по 9 точки.