Късмет за Дания в драма на "Паркен"

Дания се върна на върха в група "Н" на квалификациите за Евро 2023. "Червения динамит" надви с 1:0 Северна Ирландия и събра 6 точки след третия кръг. Със същия актив са Финландия, Казахстан и Словения, но датчаните имат най-добра голова разлика. Северноирландците останаха на пето място с 3 точки.

Попадението за Дания вкара Йонас Винд в 47-ата минута. Отборът на Каспер Юлманд създаде повече положения, но в края допусна грешка и младокът Калъм Маршал прати топката зад гърба на Каспер Шмайхел. Попадението обаче беше отменено заради засада.

Пиер-Емил Хьойберг можеше рано да даде аванс на Дания, но акробатичното му изпълнение не завърши с гол. Скандинавците се затрудняваха среща добре организираната защита на гостите и до почивката по-скоро разочароваха. В 47-ата минута обаче Винд се оказа на точното място в наказателното поле и отблизо вкара за 1:0.

Домакините не успяха да решат всичко в своя полза с втори гол и Северна Ирландия постепенно се активизира. Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато една центрирана топка беше отклонена към резервата Маршал и той продължи пътя й към мрежата - 1:1. Оказа се обаче, че е имало засада и радостта на гостите беше отнета.

На 19 юни Дания ще гостува на Словения в един от ключовите си мачове по пътя към финалите на Евро 2024, а Северна Ирландия ще търси задължителен успех в домакинството си на Казахстан.