Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Съдбата обърна гръб на Словения през първата част срещу Сан Марино, но се реваншира след почивката

Словения надделя с 2:0 над Сан Марино и постигна втора победа в толкова срещи от началото на квалификациите за Евро 2024. И двете попадения за домакините паднаха след почивката в рамките на едва три минути с голяма доза късмет и бяха дело на Бенямин Шешко (57’) и Роберто Ди Майо (60’).

Футболистите на Матияж Кек изиграха добър мач и можеха да спечелят и с по-голяма преднина, но сякаш съдбата им бе обърнала гръб през първата част, когато те направиха редица пропуски, но в същото време късметът им се върна през втората част, вкарвайки бързи две доста странни гола.

Футболистите на Словения очаквано взеха инициативата от самото начало на двубоя и трайно се настаниха около наказателното поле на представителите на една от най-малките държави в света. В 18-ата минута Жан Карничник удари греда, след като засече топката за втори път след страхотно първо спасяване на Елиа Бенедетини. Малко след това дойде и неприятна новина за домакините, тъй като един от централните бранители Яка Бийол трябваше да бъде принудително заменен. Последваха още няколко пропуска пред вратата на гостите.

Домакините имаха претенции и за дузпа няколко минути преди края на първата част, когато Бенямин Вербич опита сам да преодолее няколко бранители в тъмно синьо, след кеото се строполи на земята. Топката като по чудо не се озова в мрежата и в добавеното време, след като Бенедетини се намеси при едно центриране, но последвалият удар от границата на пеналта премина покрай дясната греда на стража.

Словенците все пак стигнаха до първото си попадение по леко комичен начин в 57-ата минута, когато техен футболист влезе в наказателното поле и стреля, кълбото се отклони в гърба на бранител на Сан Марино, но само за да срещне гърдите на Бенямин Шешко преди да влети в мрежата за 1:0. Второто попадение дойде почти веднага след това и то по не по-малко странен начин, след като центриране отдясно летеше в голяма степен безопасно към наказателното поле, но Роберто Ди Майо отклони топката в мрежата си за 2:0.

До края на срещата Словения продължи да държи случващото се на терена под контрол, но видимо намалиха темпото и по-скоро чакаха края на двубоя. С тази победа играчите на Матияж Кек оглавиха еднолично тяхната група H с шест точки. Сан Марино очаквано е на дъното в подреждането с две поредни загуби.