Косово загуби от Беларус

Отборът на Беларус се справи срещу коравия тим на Косово и победи с 2:1 в мач от Група “I” на квалификациите за Евро 2024. Успехът донесе първи точки за момчетата на Георгий Кондратиев, което ги изравни с днешния им съперник на четвъртото място. И двата тима изостават на 5 точки от второто място, но с играта, която показаха трудно биха могли да се включат в битката за класиране на европейските футболни финали през следващата година в Германия.

Иначе и трите гола паднаха през второто полувреме. Домакините от Беларус нанесоха светкавичен удар около четвърт час преди края на редовното време. Първо, Владислав Морозов откри резултата в 73-ата минута, а в 75-ата минута Макс Ебонг удвои преднината на своите. Малко преди края на мача в 87-ата минута Ведат Муричи намали изоставането на Косово, реазлизирайки успешно дузпа, но това се оказа недостатъчно да отборът от Западните Балкани да вземат нещо повече.

Така Беларус записа първия си успех след повече от две години.

Снимки: Imago