Израел съсече Беларус с късни голове

Израел победи Беларус с 2:1 в гостуването си от 3-тия кръг на европейските квалификации в група "I". Това бе първи успех за тима от началото на кампанията и той бе постигнат по доста драматичен начин.

Беларус взе ранна преднина след страхотен пробив на Макс Ебонг в 16-ата минута, завършил с много точен изстрел по земя за 1:0.

Гостите обаче изравниха резултата от доста дискусионна дузпа в 85-ата минута. Тогава Сергей Политевич изчисти една топка в наказателното поле, но след това крака му удари Габи Каниховски и след разглеждане с ВАР съдията реши да посочи бялата точка. Шон Вайсман реализира наказателния удар и направи резултата 1:1.

В 92-рата минута Израел направи и пълен обрат. След центриране от корнер Оскар Глох засече топката отблизо и отбеляза за 1:2.

Така Израел събра актив от 4 точки и се изкачи до 3-тата позиция във временното класиране. Беларус остава на дъното в групата с нулев актив до момента.