Косово измъкна равен от Румъния

Отборите на Косово и Румъния завършиха при резултат 0:0 в мач от Група “I” на квалификациите за Евро 2024 в Германия. Това остави северните ни съседи на второто място в групата с две точки по-малко от лидера Швейцария. Междувременно Косово продължава със стабилното си представяне и в трети пореден мач от квалификационния цикъл няма загуба, което подреди отбора на четвъртото място с 3 точки и една по-малко от третия Андора. Последен е Беларус без нито една спечелена точка.

Иначе Косово може да съжалява и, че не взе всичко от мача, защото неутрализира всички опити на противника и дори вкара попадение в 69-ата минута чрез Едон Жегрова. След преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR обаче голът бе отменен и отборът от Западните Балкани трябваше да се примири с равенството.