Украйна победи трудно Малта

Отборът на Украйна записа победа с 1:0 срещу тима на Малта в мач от Груша “С” на квалификациите за Евро 2024 в Герамния. Единственият гол в мача отбеляза Виктор Циганков (72’).

Украинците с успеха се изкачиха еднолично на второто място, където по всяка вероятност и ще останат, защото по-късно днес Северна Македония гостува на Англия, а Италия почива заради ангажиментите си в Лигата на нациите. Малта пък е последна в групата без никакъв точков актив.

Срещата се изигра на стадион “Антон Малатински” в Търнава, Словакия заради усложнената военна обстановка в Украйна. Въпреки тежката ситуация, която продължава вече повече от година, украинските играчи за пореден път демонстрираха висок дух и спечелиха труден мач.

След като преди броени дни надвиха отбора на Северна Македония, въпреки че изоставаха с 0:2 на почивката, сега футболистите на Серхий Ребров стигнаха до труден успех срещу тима на Малта, който през целия мач се отбраняваше много добре. Въпреки това футболистите на Микеле Марколини се пропукаха веднъж в 72-ата минута и това се оказа фатално, защото Виктор Циганков чакаше само това и заби топката в левия ъгъл на вратата.

Снимки: Imago