Каспер Рууд отвя Зверев по пътя към финала

Каспер Рууд изигра изключително силен мач и с лекота сломи съпротивата на Александър Зверев във втория полуфинал на “Ролан Гарос”. Норвежецът се наложи с 6:3, 6:4, 6:0 и отново ще преследва първата си титла в турнирите от Големия шлем. До момента той има загуби във финалите на US Оpen и в Париж през миналата година.

Съперник на Рууд в спора за трофея ще е Новак Джокович. По-рано днес сърбинът елиминира световния номер 1 Карлос Алкарас в четири сета.

Рууд и Зверев си размениха ранни пробиви в подаванията, преди скандинавецът да вдигне темпото на корта "Филип Шатрие", като удари германеца с няколко тежки форхенда и увеличи преднината си на 5:2 по пътя към спечелването на първия сет.

Зверев пропиля ранен аванс в началото на втората част и след това се оказа в доста деликатна позиция, след като Рууд направи нов пробив в седмия гейм и от минута на минута ставаше все по-уверен. След това норвежецът продължи да увеличава преднината си, контролирайки разиграванията зад основната линия.

Предразположеният към грешки Зверев изобщо не намери ритъма в третия сет и дори не взе и едно свое подаване, за да изпрати Рууд на финал отново.

Снимки: Gettyimages