Рууд победи Руне и си уреди среща със Зверев на 1/2-финала

Каспер Рууд стана последният 1/2-финалист при мъжете в тазгодишното издание на "Ролан Гарос". 24-годишният норвежец достигна до тази фаза на надпреварата, побеждавайки Холгер Руне на 1/4-финала в четири сета - 6:1, 6:2, 3:6, 6:3. Мачът продължи 2 часа и 47 минути.

В първите два сета Рууд тотално доминираше на корта. В първия той даде само гейм на съперника си, а във втория бе малко по "великодушен" и му "отпусна" два.

И тъкмо, когато изглеждаше, че мачът отива към лесна победа за норвежеца, в третия сет нещата се объркаха. Той допусна ранен пробив, който даде самочувствие на Руне, който вдигна нивото в играта си и успя да върне интригата в мача, печелейки сета с 6:3.

Датчанинът опита да окаже съпротива и в следващия сет, но допусна пробив в четвъртия гейм за 1:3, след което инициативата отново отиде на страната на Руне, който не я изпусна и затвори мача в своя полза с 6:3.

Така Рууд ще играе за втори път в кариерата си на 1/2-финал на "Ролан Гарос". Там той ще се изправи срещу германеца Александър Зверев.