Виктория (Пилзен) развали празненствата на Мартин Минчев и компания

Новият шампион на Чехия Спарта (Прага) не успя да зарадва феновете си с победа в последния си мач за сезона. Мартин Минчев и компания загубиха с 0:1 домакинството си на Виктория (Пилзен). Това поражение обаче бе без особено значение, тъй като тимът още преди дни си осигури титлата. Българският национал бе титуляр и остана на терена 65 минути, преди да бъде заменен.

Единственият гол в мача бе дело на Матей Видра, който се разписа в 58-ата минута с удар от движение отблизо.

Въпреки загубата Спарта отпразнува титлата с феновете си, завършвайки сезона на 1-вото място със 78 точки. Със сищия актив приключва и Славия (Прага), но Спарта е шампион заради по-добри показатели в преките сблъсъци. Виктория пък се окичи с бронзовите медали завършвайки на 3-тото място с 61 точки.