Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Мартин Минчев резерва при зрелищно реми в дербито на Прага

Отборите на Спарта (Прага) и Славия (Прага) направиха зрелищно равенство 3:3 в мач от 27-ия кръг на чешката Фортуна Лига. Българинът Мартин Минчев игра четвърт час за за спартаклии, но не успя да изведе тима си до победата.

Три кръга преди края на редовния шампионат двата гранда от Прага са на първо и второ място в класирането, като отборът на Минчев има две точки аванс пред съгражданите си.

Първи думата в мача имаха гостите от Славия (Прага), които поведоха в 40-ата минута чрез Иван Шранц. След почивката щастието отново се усмихна на гостуващия тим отново се усмихна и Вацлав Юрецка покачи в 54-ата минута.

Спарта (Прага) се отърси бързо и съкрати изоставането си отново до един гол в 59-ата минута, когато Ладислав Крейчи II реализира дузпа. След това домакините натиснаха и изравниха чрез Ярослав Зелени в 71-ата минута.

Пет минути по-късно се появи в игра и Мартин Минчев, който влезе на мястото на Лукаш Хараслин.

Българинът обаче не допринесе за пълен обрат в полза на тима си, като дори Иго Огбу изведе отново Славия (Прага) напред в резултата в 85-ата минута.

И тъкмо, когато славистите се виждаха окончателни победители, късметът се усмихна на Минчев и компания в продължението на мача, когато Айхам Узоу си вкара автогол, с който оформи крайното 3:3.