Мартин Минчев доближи Спарта (Прага) до първа титла от дълго време насам

С гол на Мартин Минчев тимът на Спарта (Прага) надви Сигма (Оломоуц) с 1:0 и по този начин стартира успешно борбата в шампионската плейофна група в първенството на Чехия. Българският национал беше точен в 26-ата минута с удар с левия крак извън наказателното поле, и то при ситуация, при която се подхлъзна.

Минчев остана на терена до 70-ата минута, когато беше заменен. Така той вече има 8 гола и 5 асистенции през сезона.

С тази победа Спарта дръпна с 5 точки на върха пред втория Славия (Прага), който обаче е с мач по-малко.

Редовният сезон в местната Първа лига завърши преди седмица. Според правилата след това отборите се разделят в три групи: първа шестица, в която отборите се борят за титлата; долна шестица, в която шестте на дъното се борят за оцеляване; четворка от отбори, които ще разпределят местата между 7-о и 10-о.

В първата шестица всеки ще играе по пет мача, като е ясно, че битката за златото ще е между Спарта и Славия. Спарта (Прага) е рекордьор по титли (12), но не е ставал шампион от девет сезона насам.