Обрат в добавеното време измъкна Спарта (Прага) в Либерец

Спарта (Прага) спечели изключително драматично гостуването си на Слован (Либерец) от 30-ия кръг на първенството на Чехия. Срещата приключи при резултат 3:1 за гостите, но и трите гола за състава от столицата паднаха в края на мача, а два от тях дълбоко в добавеното време. Българският национал Мартин Минчев пропусна този мач заради наказание за червения картон, който получи срещу Виктория (Пилзен).

Слован поведе в 13-ата минута с попадение на Матей Валента и дълго време удържаше преднината си, като почти се виждаше победител.

Проблемите за домакините започнаха в 87-ата минута, когато Гигли Ндефе извърши нарушение срещу Кухта за дузпа и получи втори жълт и червен картон. Ауер Мабил реализира наказателния удар за 1:1.

Съдията даде огромно допълнително време и в 100-ата минута Спарта си спечели втора дузпа, а отново Мабил реализира за 1:2.

Изгониха Мартин Минчев, но Спарта повали шампиона в 104-ата минута

В 105-ата минута гостите решиха всичко с трети гол, като този път се разписа Ян Кухта, оформяйки крайното 1:3.

С тази победа Спарта излезе начело във временното класиране с 68 точки, пред Славия (Прага) с 66. Слован (Либерец) е на 7-ата позиция и остава под чертата за шампионския плейоф.