Мартин Минчев и Спарта (Прага) една крачка по-близо до титлата след нов инфарктен мач срещу Славия (Прага)

Отборът на Спарта (Прага), където се състезава българинът Мартин Минчев, изигра нов спиращ дъха трилър срещу градския съперник Славия (Прага) и направи решителна крачка към титлата в Чехия.

В 307-ото дерби на Прага съставът, воден от Бриан Приске, стигна до успех с 3:2 и се откъсна на 5 точки пред вечния си съперник и три кръга преди края се вижда почти сигурен шампион във Фортуна лига.

Мартин Минчев стартира като титуляр срещата и игра до 70-ата минута, когато бе заменен от албанеца Казим Лачи.

Иначе резултатът откри Лукаш Хараслин за Спарта (Прага) в 30-ата минута, а в 35-ата Славия (Прага) изравни чрез Иван Шранц.

През второто полувреме Спарта (Прага) отново поведе в 63-ата минута, когато Асгер Сьоренсен вкара нов гол, но гостите от Славия (Прага) пак намериха начин да изравнят в 85-ата минута чрез Станислав Тецъл.

Така мачът отиваше към равенство, което щеше да остави разликата между двата тима само на две точки в класирането, но в 4-ата минута на добавеното време Иго Огбу от Славия (Прага) спъна противников играч в собственото си наказателно поле и съдията бе принуден да посочи бялата точка. Суматохата преди изпълнението на наказателния удар продължи три минути и чак в 97-ата минута с изпълнението се нагърби Ладислав Крейчи II, който бе безкомпромисен и изведе за трети път Спарта (Прага) напред в резултата, с което и реши мача.