Национална лига футзал: Левски - Черно море

Късен гол попари надеждите на Аталанта за топ 4

Отборът на Салернитана записа труден успех с 1:0 при домакинството си на Аталанта в ранния двубой от съботната програма на 35-ия кръг в Серия "А".

Бергамаските определено бяха по-опасният тим през първата част, но така и не се възползваха от своите голови положения. След почивката обаче “морските кончета” заиграха много по-смело в предни позиции и това им се отплати в добавеното време.  Тогава резервата Антонио Кандрева направи прекрасна комбинация с Кшищоф Пьонтек и с шут от границата на наказателното поле реализира победното попадение.

Аталанта определено трябва да съжалява за тази загуба, тъй като изпусна възможността да се доближи до четвъртия в класирането Интер (63 т.). Вместо това тимът поне засега остана на шестата позиция с 58 спечелени пункта, колкото има и седмият Рома преди своята среща от кръга. От друга страна, Салернитана почти си осигури оставането в италианския елит, намирайки се на 14-ата позиция с 38 точки, колкото има и Емполи, който играе в понеделник.

Снимки: Imago