Аталанта обърна Специя и отново размести пластовете около четвъртото място

Аталанта се настани на четвъртото място в Серия "А" поне за няколко часа, след като стигна до обрат и победа с 3:2 над Специя на "Гевис". След този успех, който е трети пореден за бергамаските, отборът на Гасперини има точка повече от Интер и Милан, които по-късно ще изиграят своите мачове от междинния кръг. Специя остава в зоната на изпадащите.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута, когато Бастони изведе Емануел Джеси в наказателното поле, а ганаецът, останал сам срещу Хуан Мусо, нямаше проблеми да завърши в ъгъла за 0:1.

След това бергамаските бяха по-добрият отбор. В 24-тата минута Драговски спаси удар с глава на Толой, но в 32-рата Аталанта изравни след страхотен удар от въздуха от близо 25 метра на Мартен де Роон. Няколко минути след това попадение на Пашалич бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

В началото на второто полувреме обаче Аталанта бързо реши нещата в своя полза. В 48-ата минута Давиде Дзапакоста направи пълен обрат с изстрел от границата на наказателното поле. И при първия, и при втория гол на Аталанта отбраната на Специя не се справи добре с изчиствания след центрирания от ъглов удар.

В 54-тата минута Луис Муриел направи 3:1. И отново, след като защитата на гостите не се справи с разиграването след центриране от ъглов удар. Дзапакоста стреля с глава, ударът му бе блокиран, след което Джимсити пусна към Муриел, който се разписа от около девет метра.

Дзапакоста пропусна с глава да вкара четвърти гол за Аталанта, а в 64-тата минута Специя намали изоставането си, след като бившият играч на Левски Мехди Бурабия получи подаване от Шомуродов и веднага стреля от движение.

В 87-ата минута Специя можеше да стигне до точката, но удар на Даниеле Верде срещна гредат.а

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!