Салернитана и Фиорентина накараха феновете да затаят дъх в истинско шоу с шест попадения

Салернитана и Фиорентина изнесоха истинско шоу за феновете и завършиха 3:3 в двубой от 33-ия кръг на Серия А. За домакините, които само преди няколко дни нанесоха истински шок на Наполи в мач, който се очакваше “партенопеите” да спечелят титлата, блесна с изключителните си изпълнения и хеттрик Булае Диа (10’, 59’, 81’), а за “виолетовите” точни бяха Николас Гонсалес (36’), Жонатан (71’) и Кристиано Биргаи (84’). Домакините от Салерно на три пъти излизаха напред в резултата, но и също толкова пъти допускаха да бъдат изравнявани.

Футболистите на Пауло Соуса успяха да излязат напред още в десетата минута, когато Булае Диа бе изведен от дълбочина, след което напредна отлично, преодоля бранител в наказателното поле и порази близкия ъгъл на Пиетро Терачано за 1:0.

Играчите на Винченцо Италиано се активизираха много по-сериозно след изминаването на половин час от игровото време и започнаха много настойчиво да търсят изравняването. Те отправиха първия си удар чрез Нико Гонсалес, а именно той се възползва малко след това от отлично центриране отдясно и с глава намери мрежата за 1:1.

В следващите минути двубоят се понакъса и двата тима извършиха поредица от нарушения, които им донесоха и няколко официални предупреждения. След почивката играта вървеше по-скоро равеностойно, за да дойде 59-ата минута, когато Булае Диа осъществи нов брилянтен пробив и се разписа за 1:2. Това бе и изключително ефективно от страна на домакините, които с двата си точни удара в двубоя вкараха два гола.

Футболистите на Фиорентина отново успяха да изравнят резултата, след като Иконе бе изведен с великолепен пас от появилия се като резерва Джакомо Бонавентура и след това преодоля елегантно Очоа преди да отбележи за 2:2.

Домакините стигнаха до дузпа само 7-8 минути по-късно след сериозна грешка в отбраната на “виолетовите”, която даде възможност на Паскуале Мацоки да поеме в добра ситуация, да влезе в пеналта, след което бе фаулиран от Терачано. Зад топката застана героя на тима от Салерно в тази среща Булае Диа и оформи своя хеттрик в двубоя за 3:2.

Това обаче не бе всичко и равенството в срещата бе възстановено за трети път от Фиорентина пет минути преди изтичане на редовното време, когато Бираги изненадващо стреля от фал от една не чак толкова изгодна позиция в страни от наказателното поле, но изпълнението му доби изненадваща за всички траектория и влетя в мрежата за 3:3.

С тези точка Фиорентина събра 46 и заема осмото място в класирането на Сериа А. Салернитана е на 14-о място с 35, но играчите на Пауло Соуса могат да са спокойни за положението си, тъй като имат преднина от цели осем пункта пред Специя, който е първият тим под чертата.

Снимки: Gettyimages