Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Емполи прекъсна серията без загуба на Салернитана и си гарантира оцеляването

Емполи победи с 2:1 Салернитана в мач от 34-тия кръг на Серия “А”. Попаденията за домакините отбелязаха Николо Камбиаги (38’) и Франческо Капуто (63’), а за гостуващия тим точен бе Кшищоф Пьонтек (85’).

Емполи започна по-добре мача, но попадението дойде към края на първото полувреме, като в 38-ата минута след добра контраатака Тайрън Ебуехи центрира отдясно и Николо Камбиаги реализира след хубав с глава, като вкара в трети пореден мач за тима си.

През втората част Емполи вкара втори гол в 63-ата минута, когато след центриране от корнер на Разван Марин Тайрън Ебуехи подаде топката към Франческо Капуто, който отблизо чукна топката в мрежата за 2:0. Гостите успяха да върнат едно попадение в 85-ата минута, когато Григорис Кастанос стреля от дистанция, стражът на домакините Гулиелмо Викарио успя да избие, но резервата Кшищоф Пьонтек бе най-бърз при добавката и отбеляза за 2:1. Салернитана обаче не успя да изравни до края на мача и срещата завърши при този резултат.

Така Емполи спечели във втора поредна среща и на практика гарантира оцеляването си в Серия “А”, като тимът е на 14-о място, на 11 точки от опасната зона четири кръга преди края на шампионата. С поражението си пък Салеритана прекъсна страхотната си серия от 10 поредни мача без загуба в първенството и тимът остана непосредствено след днешния си съперник в класирането.

Снимки: Imago