Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Херта записа ценна победа над пряк конкурент в битката за оцеляване

Херта (Берлин) постигна изключително важна победа с 2:1 над гостуващия Щутгарт в двубой от 31-вия кръг на Бундеслигата, който беше директен сблъсък между два от отборите, замесени в борбата за оставане в немския елит. Столичани прекратиха негативната си серия от осем официални срещи без победа и едновременно с това сложиха края на поредицата на швабите от четири шампионатни мача без загуба.

Любопитното е, че и трите попадения дойдоха още преди почивката. В 29-ата минута Марк Оливер Кемпф откри резултата в полза на домакините, след като засече центриране на Марко Рихтер. Само девет минути по-късно обаче Сехру Гираси възстанови равенството, разписвайки се с удар отблизо след продължителна атака на своя тим. В добавеното време на първата част все пак Флориан Нийдерлехнер беше точен след центриране от фал. Противников играч се опита да изчисти топката, но съдията показа, че тя вече е била преминала голлинията за победното попадение на берлинчани. През второто полувреме гостите изцяло доминираха, но почти всички техни изстрели се оказа или неточни, или блокирани, заради което не успяха да избегнат поражението.

Въпреки че записа първи успех в първенството от 26 февруари насам, Херта остава на дъното на класирането с едва 25 спечелени пункта. Тимът все пак съкрати наполовина изоставането си от Щутгарт, който е на плейофното 16-о място с 28 точки или само на три пред днешния си съперник.

Снимки: Gettyimages