Aйнтрахт обърна като гост Щутгарт и 5 години по-късно отново е на финал за Купата на Германия

Айнтрахт (Франкфурт) победи с 3:2 като гост Щутгарт във втората полуфинална среща и се класира на финала за Купата на Германия. Тиаго Томаш откри за "швабите" в 19-ата минута, но след много силно второ полувреме гостите обърнаха мача с попадения на Еван Н'Дика (51'), Даичи Камада (55') и Рандал Коло Муани (77'-дузпа). Щутгарт успя да намали на 2:3 с гол на Енцо Мило (83'), но за повече не остана време. Така Айнтрахт се класира за девети път  в историята си на финал за Купата на Германия, а за трофея "франките" ще спорят с РБ Лайпциг. Момчетата на Оливер Гласнер постигнаха нов голям успех, след като през миналата година триумфираха в турнира Лига Европа.

Щутгарт поведе в 19-ата минута, след като "швабите" направи добра атака отдясно след включване на защитника Йоша Ваньоман, който подаде на Тиаго Томаш и португалецът с мощен удар с десния крак не остави никакви шансове на Кевин Трап. Попадението сякаш изненада гостите от Франкфурт, които така и не успяваха да създават опасни ситуации. Едва в 39-ата минута дойде такъв момент, но опасният удар на Кристофер Ленц бе блокиран.

Айнтрахт започна по-добре втората част, като Даичи Камада се озова в изгодна позиция, но ударът му бе неточен. По-активната игра на "франките" обаче логично доведе изравнителен гол. В 51-вата минута след добро центриране Лукас Мело свали с глава топката за Рандал Коло Муани, а французинът подаде добре на Еван Н'Дика, който изравни след шут с левия крак - 1:1.

Само четири минути по-късно Айнтрахт направи пълен обрат. След добра контраатака Даичи Камада се озова на добра позиция и отправи далечен изстрел, който сякаш изненада стража на домакините Фабиан Бредлов и така резултатът стана 1:2 за гостите.

В 75-тата минута авансът на гостите се увеличи. Рандал Коло Муани се озова очи в очи с вратаря на гостите. Фабиан Бредлов спъна французина и главният съдия Даниел Шлагер посочи бялата точка. Нападателят на Айнтрахт нямаше проблеми при дузпата и направи 1:3 за своя отбор.

Домакините обаче не се предадоха и намалиха изоставането си. Резервата Енцо Мило отправи шут в 83-тата минута, топката рикошира и излъга Кевин Трап - 2:3! Две минути по-късно пък Борна Соса от Щутгарт получи втори жълт картон за грубо нарушение и бе изгонен. В продължението на редовното време Сехру Гираси тества Трап от пряк свободен удар, но стражът на гостите спаси. В последните секунди на мача имаше съмнения за дузпа в полза на Щутгарт, но след преглед с ВАР реферът прецени, че нарушение няма.

Така Айнтрахт прекъсна негативната си серия от 4 поредни мача без победа във всички турнири и се класира на финала за Купата на Германия пет години по-късно. През 2018 г. тимът триумфира срещу Байерн (Мюнхен) и грабна трофея след победа с 3:2. Съперник на "франките" във финалния двубой в Берлин на 3 юни ще бъде носителят на трофея за миналата година РБ Лайпциг.

Снимки: Imago