С трудности Байерн преодоля Херта и се върна на върха в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) победи трудно с 2:0 Херта и се върна на върха в Бундеслигата, като изпревари Борусия (Дортмунд) с една точка. Попаденията за баварците отбелязаха Серж Гнабри (69’) и Кингсли Коман (80’), а с две асистенции блесна Йошуа Кимих.

Срещата мина изцяло под диктовката на домакините, които обаче дълго време не успяваха да отбележат гол. През първото полувреме с пропуски се отчетоха Садио Мане, Кингсли Коман и Серж Гнабри, а вратарят на Херта Оливер Кристенсен се изяви с добри спасявания.

Натискът на Байерн продължи и през втората част и в крайна сметка така очакваният гол за домакините дойде в 69-ата минута. Йошуа Кимих центрира чудесно на главата на Серж Гнабри и той с летящ плонж отбеляза с глава за 1:0.

В 80-ата минута дойде и второто попадение за баварците. Отново Йошуа Кимих се отчете с добра асистенция, като центрира към Кингсли Коман, който успя да прекара топката между краката на Оливер Кристенсен за 2:0.

С победата си Байерн се прекъсна неприятната  серия от четири мача без успех във всички турнири и вече държи съдбата на титлата в своите ръце четири кръга преди края на Бундеслигата. Херта пък все повече намалява шансовете си за спасение  и записа осма поредна среща в първенството без победа, като тимът остава на последното място, на цели шест точки от безопасните места.

Снимки: Imago