Нов успех и Щутгарт вече не е сред изпадащите

Тимът на Щутгарт постигна скъпоценна домакинска победа с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) и се измъкна от зоната на изпадащите от Бундеслигата, задминавайки Бохум заради по-добрата си голова разлика при равен брой изиграни мачове - по 30 от 34 кръга.

Тази среща затвърди възходящата линия на “швабите”, които в последните си пет двубоя вече имат три успеха и две равенства.

Сегашната победа дойде заслужено на фона на показаното. Щутгарт направи много силна първа част, в която поведе чрез Серу Гираси. Той беше точен в 22-тата минута с атрактивно засичане на далечната греда.

При атаката останаха съмнения за засада, но от повторенията се видя, че Флориан Нойхаус от състава на Гладбах рита топката по посока на Енцо Мило.

Този аванс на домакините се запази до 78-ата минута, когато Юлиан Вайгъл изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Отговорът на Щутгарт обаче беше бърз и само пет минути по-късно Танги Кулибали донесе трите точки след точно изпълнение на наказателен удар. За нарушението при него защитникът на Борусия Ко Итакура получи директен червен картон.

Гладбах има само една победа в последните си девет мача и доиграва сезона, тъй като е в средата на класирането.