Антверп свали Роял Юнион СЖ от второто място

Антверп се включи с пълна сила в битката за титлата в белгийското първенство. Снощи тимът на Марк ван Бомел победи с 2:0 като гост Роял Юнион СЖ и го измести от второто място. Това беше първи мач и за двата отбора в плейофната фаза на Юпилер лигата. След него Антверп е само на две точки зад лидера Генк.

Въпреки че домакините от Роял Юнион СЖ създадоха повече и по-чисти положения, ефективността на Антверп се оказа решаваща. В 20-ата минута Юрген Екеленкамп откри резултата с шестия си гол през сезона, а още до почивката Мандела Кейта удвои аванса на гостите.

За Антверп това е шести пореден успех във всички турнири. Тимът е в отлична форма от началото на годината и допусна само две загуби като едната беше именно от Роял Юнион СЖ. От същия съперник Антверп отпадна и за Купата на Белгия.