Едисон Йорданов с цял мач при равенство срещу Андерлехт

Българският защитник Едисон Йорданов излезе като титуляр за Вестерло при гостуването на Андерлехт и остана на терена през всичките 90 минути. Двубоят беше от 32-ия кръг на белгийското първенство и завърши без попадения. Йорданов действаше като ляв бек и се справи с пробивите на една от звездите на домакините Андерс Дрейер.

Андерлехт преследваше трета поредна победа в Юпилер Про Лигата, но Вестерло за пореден път през сезона показа, че е корав съперник и неслучайно се намира в горната половина на класирането. Отборът на Едисон Йорданов дори имаше по-чистите положения и трябва да съжалява, че не си тръгна с трите точки от "Лото Парк".

Водачът в класирането Генк отново показа колебания и загуби с 0:2 гостуването си на Стандард (Лиеж). Датчанинът Филип Цинкернагел отбеляза и двата гола за Стандард, като второто му попадение беше от дузпа. Генк остава начело със 71 точки, но има само две победи в последните си 8 мача, а вторият Роял Юнион СЖ е с актив от 69 точки.

В битката за титлата все по-активно се включва и Антверп, който победи с 2:1 Серкъл Брюж. Дино Хотич откри за гостите в 42-ата минута, но автогол на Борис Попович възстанови равенството, а капитанът Тоби Алдервейрелд се разписа от дузпа в 85-ата минута и осигури успеха на Антверп.

Сент Трюйден разгроми с 5:0 Остенде и го остави в зоната на изпадащите. Джани Бруно вкара два гола и вече има 17 през сезона. Другите попадения за домакините бяха дело на Жорже Тейшейра, Роко Райц и Оливие Дюмон.