Антверп спечели Купата на Белгия

Антверп е новият носител на Купата на Белгия. Играчите на Марк ван Бомел победиха на финала на стадион "Крал Бодуен" в Брюксел тима на Мехелен с 2:0 в доста напрегнат сблъсък. Така те отново стигнаха до трофея, който за последно държаха през сезон 2019/20.

Винсент Янсен даде преднина на Антверп в 35-ата минута на мача от дузпа, а вторият гол реализира Мижел-Анже Баликуиша в 81-вата минута след асистенция на Калвин Стенгс.

Така Антверп спечели Купата на Белгия за четвърти път в историята си, докато Мехелен остава с два трофея във витрината си. Най-успешният клуб в този турнир е Брюж с 11 отличия.