Жоро Миланов направи асистенция, но отборът му изпадна

Ал Дафра загуби с 1:2 гостуването си на Аджман от 24-ия кръг на първенството на ОАЕ и окончателно се прости с шансовете си да се спаси от изпадане. Георги Миланов този път не беше сред титулярите, но се появи в игра в 63-ата минута на мястото на Мохамед Райхи, а малко по-късно подаде за гола на Ленърд Амесимеку.

Ал Дафра нямаше победа от края на януари, като след това регистрира 9 загуби от 10 мача. Днес тимът на Миланов получи гол още в 5-ата минута, дело на Уалид Азару, а в 46-ата Велжу Мбонгу удвои аванса на Аджман, който е 4-ти в класирането.

Два кръга преди края на сезона Ал Дафра има само 8 точки, а намиращите се непосредствено над отбора на Миланов в класирането Диба Ал Фуджайра и Ал Батаех са с по 18, като ще водят люта битка за спасителната 12-та позиция.

Лидер в класирането е Шабаб Ал Ахли с 51, но в спора за титлата участват и Ал Аин и Ал Уахда, които са с актив от по 48 пункта.