Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Георги Миланов блести с две асистенции при дебюта си в ОАЕ

Георги Миланов записа страхотен дебют за новия си отбор Ал Дафра. Бившият полузащитник на Левски се отличи с две асистенции при успеха с 2:1 над Ал Фуджайра, който е един от преките съперници в борбата за оцеляване.

Българинът започна като титуляр и изигра 83 минути в срещата от 13-ия кръг на шампионата в Обединените арабски емирства.

Ал Фуджайра откри резултата в 16-ата минута чрез Еду, но в средата на първото полувреме тимът на Миланов изравни. Именно той асистира на своя съотборник Леонко, който бе точен за 1:1.

Четвърт час преди края на редовното време родният халф подаде и за победния гол, който бе реализиран от защитника Клаудио.

Това е едва вторият успех на Ал Дафра през настоящия сезон. Отборът се изкачи до предпоследното място в класирането, измествайки именно днешния си опонент, който вече е на дъното на таблицата.

В следващия кръг Георги Миланов и неговите съотборници гостуват на Ал Насър и при евентуална победа ще се измъкнат от опасната зона.