10 от Локо (Москва) не се дадоха на ЦСКА

ЦСКА (Москва) не можа еднолично да стъпи на третото място в руското първенство, след като направи 1:1 в дербито с Локомотив (Москва). "Армейците" трябва повече да съжаляват за резултата, защото поведоха в средата на първата част с гол на Антон Заболотний, а Марио Митай от Локомотив получи червен картон в 40-ата минута.

"Железничарите" устояха на натиска на съперника след почивката и търпеливо чакаха своя шанс. Той дойде в 87-ата минута, когато Уилсон Исодор се разписа за крайното 1:1. По този начин Локо събра 29 точки и заема 10-о място в класирането, а ЦСКА е трети с 45, колкото има и Спартак (Москва)

Вторият Ростов спечели с 3:1 гостуването си на Урал и не допусна да бъде изместен от второто място. Два гола за отбора на Валерий Карпин вкара Николай Комличенко, който вече има 10 попадения от началото на сезона. Бившият нападател на Динамо (Москва) се разписа в 19-ата и 48-ата минута, а домакините върнаха интригата в 80-ата чрез Даниел Мишкич. Максим Осипенко от дузпа в 90-ата минута реши всичко в полза на Ростов

Ахмат продължи с добрите си изяви през пролетта и спечели с 1:0 у дома срещу Сочи. Отборът от Грозни създаде повече положения и заслужено стигна до трите точки с гол на Владимир Илин в 86-ата минута. С успеха Ахмат излезе на 5-о място в класирането, а Сочи заема 9-ата позиция.

След шест поредни шампионати загуби, Нижний Новгород най-после постигна победа. Отборът на Сергей Юран надви с 2:1 Криля Советов и се доближи на 3 точки от самарци. Фернандо Костанза изведе Криля Советов напред в 30-ата минута, но много скоро Тимур Сюлейманов изравни от дузпа, а в 73-ата минута Владислав Яковлев донесе победата на домакините.

Утре е мачът между Краснодар и Спартак (Москва). При победа, спартаковци ще изместят ЦСКА (М) от третата позиция.