Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Късен гол запази преднината на Зенит

Шампионът на Русия Зенит постигна изстрадана победа с 3:2 срещу намиращия се в зоната на изпадащите Химки. Питерци стигнаха до успеха с гол в добавеното време на резервата Густаво Мантуан. По този начин съставът на Сергей Семак събра 48 точки - с осем повече от втория в класирането Спартак (Москва).

Пред над 15 000 зрители на "Газпром Арена" Зенит поведе в 19-ата минута с точен изстрел на Малком. Бразилското крило отбеляза и втория гол за домакините в 55-ата минута. Химки върна едно попадение чрез Бута Магомедов в 75-ата минута, а в 86-ата отново той реализира дузпа за 2:2. Зенит обаче намери сили да реагира и в добавеното време Мантуан осигури трите точки на гранда от Санкт Петербург.

ЦСКА (Москва) си стъпи на краката след загубата от Сочи в предишния кръг и разгроми Криля Советов с 4:0. Мачът беше решен още до почивката, когато "армейците" имаха аванс от три безответни гола, дело на Антон Заболотний, Иван Обляков и Фьодор Чалов. В 75-ата минута бразилецът Уилян оформи крайния резултат. В подреждането ЦСКА е на 5-о място с 32 точки, колкото има и Динамо (Москва). Криля Советов заема 11-а позиция с 20 точки.

Ростов беше в лоша форма преди домакинството на Нижний Новогород, но се добра до драматична победа с 2:1 и продължава да заема трето място в класирането, на 2 точки зад Спартак (Москва). Андрей Лангович даде преднина на домакините в 55-ата минута, но в 64-ата Нижний Новгород изравни с гол на Тимур Сюлейманов. Развръзката дойде в добавеното време, когато Максим Осипенко реализира дузпа и донесе успеха на тима, воден от Валерий Карпин.