Зенит спря победната серия на Локо (Москва)

Шампионът Зенит направи нова важна крачка към титлата в Премиер лигата на Русия. Питерци обърнаха с 2:1 като гост Локомотив (Москва), който преди това беше в серия от 4 победи. По този начин Зенит увеличи аванса си пред втория в класирането Ростов на 10 точки, но има и мач повече.

Локомотив поведе в 26-ата минута с точен изстрел на Максим Глушенков, но В 40-ата Вендел изравни, а в 77-ата Матео Касиера отбеляза първия си гол за Зенит и донесе победата на тима от Санкт Петербург. След двубоя таранът на "железничарите" Артьом Дзюба отказа да приеме подадената ръка на бившия си треньор Сергей Семак.

ЦСКА (Москва) записа четвърта поредна победа във всички турнири без допуснат гол. "Армейците" разгромиха с 3:0 Химки и се намират на 4-о място в класирането с 41 точки. Иван Обляков и Бахтийор Зайнутдинов дадоха солидна преднина на домакините до почивката, а в 61-ата минута Хорхе Караскал реши всичко. За Химки това беше четвърта последвателна загуба и отборът на Ринат Билялетдинов е на дъното в таблицата заедно с Торпедо (Москва).

Изненада се получи в двубоя между Сочи и Криля Советов. Гостите от Самара се наложиха с 2:1 и се отдалечиха от опасната зона. Иля Гапонов и Фернандо Костанза вкараха головете за Криля Советов, а за Сочи се разписа ветеранът Кристиан Нобоа в края. След днешното поражение бившият отбор на Ивелин Попов заема 9-о място в класирането, на точка след Оренбург.

Краснодар затвърди добрата си форма с победа срещу Нижний Новогород - 3:1. Силен мач за "биковете" направи младокът Никита Кривцов, който вкара два гола до 14-ата минута. В средата на второто полувреме за домакините се разписа и Джон Кордоба, а Тимур Сюлейманов върна едно попадение в 71-ата минута от дузпа.

Днес Ростов гостува на Оренбург на Матеио Стаматов в опит да скъси изоставането си от Зенит на 7 точки, а в следващия кръг е прекият двубой между двата тима в Ростов на Дон.