Стаматов и Оренбург изпуснаха втория в Русия

Оренбург и Ростов направиха 2:2 в последния мач от 22-ия кръг на руската Премиер лига. Матео Стаматов отново беше титуляр за домакините, които водеха с 2:0 до 80-ата минута, но допуснаха изравняване. Българинът получи жълт картон през второто плувреме.

Красив гол на Брайън Мансия даде преднина на Оренбург в 14-ата минута, а в 22-ата Владимир Обухов наказа бившия си отбор след грешка на вратаря Сергей Песяков. Малко след почивката Оренбург вкара и трети гол, но той беше отменен заради нарушение в атака. Резервата Егор Голенков върна интригата десетина минути преди края с първия си гол за сезона. Секунди преди изтичането на редовното време централният защитник Максим Осипенко донесе точката на Ростов.

Равенството на тима, воден от Валерий Карпин, означава, че шампионът Зенит вече има аванс от 9 точки пред най-близкия си преследвач. Оренбург пък е на 8-о място с актив от 33 точки.

В следващия кръг Стаматов и съотборниците му ще посрещнат Локомотив (Москва).