Всички резултати от първите 1/4-финали в Лигата на конференциите

Най-новият турнир на УЕФА Лигата на конференциите предложи вълнуващи сблъсъци в четвъртфиналната си фаза. Първите мачове се оказаха доста резултатни, а някои от отборите постигнаха резултати, които им дават солидно предимство преди реваншите.

Старт на днешните сблъсъци в турнира дадоха Гент и Уест Хам, които изиграха сблъсък с някои доста интересни ситуации, но в крайна сметка завършиха наравно 1:1. Дани Ингс откри за "чуковете" в края на първото полувреме, а Юго Кайперс изравни в 57-ата минута. Домакините отправиха цели 20 удара към вратата на английския тим, който игра с голяма част от резервите си.

Уест Хам и Гент си размениха голове, но оставиха развръзката за след седмица

Другият белгийски представител Андерлехт прие АЗ Алкмаар и се наложи с 2:0. Тимът от Брюксел, който елиминира Лудогорец на 1/16-финалите, се възползва по-добре от положенията си и е фаворит преди ответния двубой. Майкъл Мурийо се разписа с глава в 22-ата минута, а в 70-ата Маджийд Ашимеру зарадва за втори път феновете на "Лото Парк".

Андерлехт наказа грешките на АЗ Алкмаар

Единственият италиански представител Фиорентина разгроми като гост шампиона на Полша Лех (Познан) с 4:1. “Виолетовите” затвърдиха великолепната си форма и вече спокойно могат да мислят за полуфиналите. Артур Кабрал изведе "Ла Виола" напред в 4-ата минута, но в 20-ата Кристофер Велде изравни. Николас Гонсалес вкара втори гол за Фиорентина в 41-ата минута, а след почивката Джакомо Бонамвентура и Жонатан Иконе довършиха домакините.

Фиорентина продължава да сее хаос из Европа

Много зрелищен се оказа двубоят между Базел и Ница. И двата гола за гостите от Франция вкара Терем Мофи. Особено красиво беше второто попадение на нигериеца, при което той прати топката във вратата със странична ножица. Базел поведе от дузпа, реализирана от Зеки Амдуни, след което допусна пълен обрат до почивката, но в 71-ата минута отново Амдуни беше точен за тима от Швейцария.

Базел и Ница направиха зрелищно равенство

Ренвашите от четвъртфиналите в Лигата на конференциите ще се изиграят на 20 април.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!