Базел и Ница направиха зрелищно равенство

Базел и Ница завършиха 2:2 в първи мач от четвъртфиналите на Лигата на конференциите. Зеки Амдуни откри резултата от дузпа в 26-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат в края на първото полувреме с две попадения на Тарем Мофи. Второто попадение на Амдуни в мача дойде в 71-ата минута и донесе изравняването.

В първите минути швейцарците бяха по-активни и опитаха с дълбока преса да притеснят съперника. Капитанът Таулант Джака спечели много единоборства в средата на терена, а Зеки Амдуни и Анди Зечири постоянно тормозеха бранителите на гостите. В 23-ата минута Жан-Клед Тодибо повали в наказателното поле Дан Ндойе и Базел получи дузпа. Зад топката застана Амдуни, който отбеляза 4-ия си гол в Лигата на конференциите.

Ница се нуждаеше от доста време, за да отговори на агресивната игра на домакините. В 38-ата минута Аарън Рамзи върна топката към далечната греда, където ударът на Гаетан Лаборд беше блокиран, но при добавката на Терем Мофи стражът на Базел Марвин Хитц се оказа безпомощен - 1:1.

В самия край на първата част феновете на "Санкт Якоб Парк" видяха нещо изключително красиво. Лаборд проби по левия фланг и центрира към Мофи, който с ножичен удар заби топката във вратата на домакините. Попадението даде още по-голяма увереност на французите и през втората част те доминираха.

В 55-ата минута Мофи беше близо до хеттрик, но този път нигериецът загуби баланс и изстрелът му излезе в аут. Футболистите на Ница се стремяха да задържат топката максимално продължително и това допълнително изнервяше домакините. Един от малкото шансове пред швейцарците дойде в 63-ата минута, но Амдуни на намери очертанията на вратата.

Офанзивният халф на Базел не се примири и в 71-ата минута съумя да изравни. Опитният Михаел Ланг центрира отдясно, а Амдуни се оказа на точното място и с глава прати топката в мрежата за 2:2. До края много чисто положение се откри пред Лаборд, но Марвин Хитц спаси Базел от загуба.