Уест Хам и Гент си размениха голове, но оставиха развръзката за след седмица

Уест Хам завърши наравно 1:1 в гостуването си на Гент в първи мач от четвъртфиналните сблъсъци в Лигата на конференциите между двата тима. С този хикс “чуковете” прекратиха и солидната си победна серия от десет поредни победи в турнира през тази година. Те успяха да излязат напред в края на първото полувреме чрез Дани Ингс (45’), но през втората част играчите на Дейвид Мойс” бяха до голяма степен надиграни, а Юго Кайперс (57’) отбеляза изравнителното попадение.

Двата тима предложиха доста постно първо полувреме, което започна с известен натиск на лондончани, но постепенно домакините успяха да изравнят играта. Именно играчите в сини екипи всъщност достигнаха и до двете най-интересни положения. Първо в 14-ата минута Джордан Торунагига стреля много опасно с глава, а в 39-ата минута вкараха много опасно топката в наказателното поле, но два техни опита бяха блокирани от защитници.

Противно на логиката Уест Хам се добра до гол пет минути преди края на първата част след изключително груба грешка на вратаря Дейви Роеф, който изпусна топката при един корнер. Попадението обаче бе отменено поради игра с ръка на Наиг Агер, който вкара топката в мрежата. Футболистите на Дейвид Мойс все пак стигнаха до попадение в добавеното време, когато Джаред Боуен получи в наказателното поле, а крилото на свой ред намери Дани Ингс на метър - два пред голлинията и за него не бе проблем да порази вратата за 1:0.

Футболистите на Гент излезоха много по-мотивирани през втората част и стигнаха до равенството десетина минути след нейното начало, когато осъществиха отлично разиграване отдясно между няколко футболисти, в крайна сметка Алесио Кастро-Монтес намери великолепно Юго Кайперс и той се разписа с плътен удар за 1:1. Десетина минути след това отново десният бек Кастро-Монтес се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля опасно, но топката премина покрай дясната греда на Алфонс Ареола.

В 76-ата минута пък Джаред Боуен бе изведен великолепно зад отбраната на Гент и се оказа очи в очи в вратаря им, но не успя да го преодолее и прати топката встрани от вратата. На свой ред домакините също стигнаха до опасна ситуация пет минути след това, когато Гифт Орбан пое в наказателното поле и атрактивно, и изненадващо стреля по поаоска на вратата, където Ареола на бе заел най-добрата позиция, но успя само да нацели напречната греда. Белгийският тим наложи интересен натиск за няколко минути и успя да предизвика суматоха в отбраната на Уест Хам, която опитваше да чисти топката в по-предни позиции.

Кулминация в драмата в двубоя дойде в самия край на добавеното време, когато Камил Пиетковски бе изгонен с директен червен картон, след като успя да изчисти топката от краката на нахлуващия на много опасна позиция Лукас Пакета. Съдията Анастасиос Сидиропулос бе привикан да прегледа отново ситуацията с ВАР и отмени решението си за директно изгонване на поляка, както и нарушението, а белгийците дори получиха топката, което се превърна и в последното действие в срещата. Двата тима ще решат всичко по между си точно след седмица, когато ще се състоят реваншите в Лигата на конференциите.

Снимки: Gettyimages