БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Фиорентина продължава да сее хаос из Европа

Фиорентина продължава с блестящото си представяне в евротурнирите. "Виолетовите" стигнаха до успех с 4:1 при гостуването си на Лех (Познан) в първи мач от четвъртфиналите на Лигата на конференциите. Тимът на Винченцо Италиано записа девета поредна победа в турнира, като за трети пореден път вкара четири гола при гостуване в Европа.

Срещата започна отлично за Фиорентина и още в четвъртата минута. След прекрасен удар на Нико Гонсалес от дистанция топката се удари в гредата, след това във вратаря и отиде на пътя на Артур Кабрал, който откри резултата. Гостите бяха близо до втори гол, но удар на Брекало срещна гредата. След тази ситуация поляците организираха контраатака, при която Ишак свали топката за Велде и той изравни с изстрел от границата на наказателното поле.

"Виолетовите" възстановиха преднината си малко преди почивката, когато Нико Гонсалес засече с глава центриране на Бираги. Третият гол падна в 58-ата минута, когато Брекало напредна и намери Иконе, който подаде на Бонавентура, а той се разписа с мощен удар. Малко след това Фиорентина стигна и до четвърто попадение, дело на Иконе.

Снимки: Imago