БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Андерлехт наказа грешките на АЗ Алкмаар

Андерлехт спечели с 2:0 първия четвъртфинален дуел в Лигата на конференциите срещу АЗ Алкмаар и гледа смело към полуфиналите на турнира. Домакините показаха по-голяма ефективност и взеха добър аванс с голове на Майкъл Мурийо (22') и Маджийд Ашимеру (70'). Футболистите на АЗ отправиха почти двойно повече удари, но така и не стигнаха до попадение.

На осминафиналите Андерлехт изненадващо отстрани Виляреал, а преди това елиминира българския шампион Лудогорец. АЗ Алкмаар пък се справи с Лацио.

Мачът започна с доста разпокъсана игра, а първият опасен удар отправи крилото на домакините Андерс Дрейер, но той не затрудни стража на АЗ Матю Райън. Датчанинът продължи да е много деен и след негово центриране в 22-ата минута Андерлехт поведе. Дреер намери включилия се в предни позиции Майкъл Мурийо и десният бек с глава откри резултата.

АЗ Алкмаар веднага отговори с няколко опасни атаки. Нидерландците бяха подкрепяни от солидна група фенове, пропътували 200-те км до Брюксел. В 37-ата минута голмайсторът на гостите Евангелос Павлидис стреля извън наказателното поле, но топката излезе в аут. Пред вратата на Андерлехт имаше поредица от статични положения, но те не доведоха до опасност за Барт Вербруген.

През второто полувреме гостите продължиха с лекота да пропускат от удобни позиции. Павлидис на два пъти и Свен Мийнанс не успяха да пратят топката във вратата на Андерлехт. Така се стигна до 70-ата минута, когато Франсис Амузу намери Ашимеру и той с прецизен удар матира Райън.