Отборът на Пирло разби турския шампион

Воденият от италианската легенда Андреа Пирло отбор на Фатих Карагюмрюк разгроми турския шампион Трабзонспор с 4:1 в мач от 16-ия кръг на местната Суперлига. Поражението отдалечи тима от черноморския град от дублиране на титлата. Трабзонспор вече се намира на 6 точки зад лидера в класирането Фенербахче.

Резултатът откри за Фатих Карагюмрюк руският полузащитник Магомед Оздоев след само 6 минути игра, но четвърт час по-късно Марк Бартра изравни. Въпреки попадението бившият футболист на Барселона се превърна в антигерой за своите след като остави отбора си с човек по-малко, получавайки директен червен картон. И то в момент, когато Трабзонспор вече изоставаше с 1:2 заради гола в 24-ата минута на бившия футболист на Милан, Ливърпул и Челси - Фабио Борини.

През втората част се разписа още един бивш футболист от топ европейските първенства - Матео Ричи, който отбеляза за 3:1. Последният пирон в ковчега на шампионите заби котдивоареца Джийн Коаси, който има екзотичен опит в Китай, оформяйки крайното 4:1.

В останалите мачове от вчерашния 28 декември се изиграха още два мача от програмата на 16-ия кръг на турската суперлига. В първия двубой Аланияспор спечели домакинството си на Кайзериспор с 3:1. В другия мач Касъмпаша отстъпи при гостуването си на Истанбулспор с 1:2