Али Соу герой срещу Бешикташ

Бившият нападател на ЦСКА - София Али Соу имаше основна заслуга за успеха, който неговият Анкарагюджю постигна срещу гранда Бешикташ на 1/8-финалите в турнира за Купата на Турция. Отборът от столицата триумфира след изпълнение на дузпи, а Соу се разписа както в редовното време, така и при наказателните удари за определяне на крайния победител.

Гамбиецът изведе Анкарагюджю напред в 12-ата минута след пас на Емре Кълънч, но в 77-ата минута Дженк Тосун възстанови равенството. При дузпите нито един футболист на домакините не сбърка, а за Бешикташ от бялата точка се провалиха Атиба Хътчинсън и Артур Масуаку

Драматична развръзка имаше и в двубоя между Фатих Карагюмрюк и Истанбул Башакшехир, в който отборът на Андреа Пирло отстъпи след изпълнение на дузпи. В редовното време съперниците си размениха по едно попадение чрез Мбайе Диане и Левент Мерджан, който си вкара автогол. В 115-ата минута Керим Фрай за втори път даде преднина на Фатих Карагюмрюк, но в последните секунди от продълженията Дениз Турук изравни от дузпа. При последвалите наказателните удари фаталният пропуск за домакините направи Давиде Бираски, а последната дузпа за Истанбул Башакшехир вкара бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара.

Юмраниеспор със Страхил Попов в състава си беше на секунди от това да елиминира Трабзонспор. Домакините водеха до 93-ата минута с гол на Умут Найир, но тогава Виктор Уго прати двубоя в продължения, а там Трабзонспор вкара още три попадения. При 1:1 Анастасиос Бакасетас от гостите пропусна дузпа, но малко по-късно Юсуф Язъджъ изведе шампионите напред. Отново Язъджъ и Макси Гомес решиха всичко в края.