Косово и Андора не се победиха в скучен мач

Отборите на Косово и Андора не можаха да се победят в мач от група I на квалификациите за Евро 2024 в Германия.

Косово остана на третото място в групата с две равенства. Андора пък се качи с една позиция нагоре до четвъртата. Лидери са Швейцария и Румъния, които спечелиха и двата си мача досега в новия квалификационен цикъл и ситуацията към момента подсказва, че няма да имат особено голяма конкуренция по пътя си към Германия.

Двете селекции показаха постна продукция на стадион “Фадил Вокри” и трудно стигаха до положения пред съперниковите врати.

Попаденията паднаха в рамките на по-малко от 120 секунди през второто полувреме. Първо в 59-ата минута резервата  Едон Жегрова откри резултата в полза на домакините от Косово, които обаче нямаха много време да се радват на водачеството си, защото в 61-ата минута централният нападател на Андора - Алберт Росас, възстанови паритета.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В другите мачове от групата, които се изиграха тази вечер Швейцария победи Израел с класическото 3:0, а Беларус отстъпи на Румъния с 1:2.