Швеция се развихри след почивката

Швеция разби Азербайджан с 5:0 и записа първа победа в група "F" на европейските квалификации. "Тре Конур" трябваше да се реваншират на феновете си след тежката загуба от Белгия преди няколко дни и стигнаха до убедителна победа, но тя дойде в последната част на двубоя. Шведите бяха без Златан Ибрахимович, който има здравословен проблем и не беше и на пейката.

Скандинавците имаха проблеми в началото и трудно стигаха до положения. Емил Форшберг успя да пробие защитата на съперника в 38-ата минута. След почивката нещата се улесниха за шведите, а защитата на Азербайджан помогна за това. Автогол на Мустафазада в 65-ата минута направи резултата 2:0.

Виктор Гьокерес вкара третия гол 10 минути преди края. В оставащото време се разписаха две от резервите. Първо това направи Йеспер Карлсон с първия си гол за националния отбор. Той вкара след великолепно изпълнение от фал. Антони Еланга също се нареди сред голмайсторите секунди по-късно.