Две големи изненади в днешните квалификации за Евро 2024

Днес се изиграха последните седем срещи от квалификациите за Евро 2024 за този месец, като следващите битки за място на европейските финали ще са чак през лятото. Изненадата се получи в Глазгоу, където Шотландия победи Испания с 2:0 и оглави класирането в група "А" с пълен актив от 6 точки. И двата гола за "гайдарите" отбеляза халфът на Манчестър Юнайтед Скот Мактоминей.

Испанците излязоха с доста странен състав, който рано се озова в ролята на догонващ и до края на двубоя така и не съумя да отговори на агресивната и дисциплинирана игра на домакините. Шотландия води в класирането с 6 точки и голова разлика 5:0, а Испания е на втората позиция с 3 точки.

Скот Мактоминей изненада с нова порция голове за ужас на Испания и накара Шотландия да мечтае

В ранния мач за деня от същата група "А" Грузия и Норвегия не се победиха и завършиха 1:1, като гостите могат да съжаляват за пропилените шансове. Скандинавците поведоха с попадение на Александър Сьорлот в 15-ата минута, но в 60-ата Георгес Микаутадзе донесе равенството на Грузия

Норвегия без Холанд изпусна Грузия като гост след куп пропуски

В група “D” Хърватия спечели балканското дерби срещу Турция в Бурса с 2:0. Матео Ковачич беше големият герой за "ватрените" с попаденията си още преди почивката. По този начин хърватите записаха първи успех в квалификациите и компенсираха равенството срещу Уелс у дома, а турците останаха с 3 точки от успеха срещу Армения на старта.

Хърватия излъга Турция в супер мач в Бурса

В другата среща от групата Уелс се наложи над Латвия с минималното 1:0. Гола за "драконите" реализира Кийфър Мур в 41-ата минута. Съставът на Робърт Пейдж събра 4 точки и дели първото място с Хърватия, а латвийците са на дъното в класирането с нулев актив, но са изиграли само един мач.

Уелс се сбогува с Гарет Бейл и стигна до първата си победа в ерата след него

В група “I”  Швейцария надгради над победата с 5:0 като гост на Беларус и разгроми с 3:0 Израел. Рубен Варгас, Зеки Амдуни и Силван Видмер донесоха убедителния успех на "кръстоносците" в Женева.

Швейцария не остави шанс на Израел

Румъния не допусна изненада на собствен терен срещу Беларус и се наложи с 2:1, като също има 6 точки след втория кръг. Николае Станчу и Андрей Бурка вкараха два гола за две минути за северните ни съседи, а Владислав Морозов беше точен за гостите в края на двубоя.

Румъния се справи и с втория аутсайдер в групата си

Сензационен резултат се получи в мача между Косово и Андора - 1:1. Домакините откриха чрез Едон Жегрова в 59-ата минута, но в 61-ата Берто Росас изравни и лиши косоварите от ценни точки в битката за едно от първите две места в групата.