Волейболистките на Славия в Топ 4 след редовния сезон в "Демакс" лигата

Волейболистките на Славия завършиха в Топ 4 след редовния сезон в женската "Демакс" лига. Воденият от Иван Димитров тим надделя много трудно над Левски София с 3:2 (21:25, 27:25, 25:21, 15:25, 15:12) в мач от последния 14-и кръг на първенството.

Така "белите" завършиха на 4-о място в крайния сезон на редовния сезон с 9 победи, 5 загуби и 28 точки. Левски пък остана 5-и със 7 победи, 7 загуби и 21 точки. По този начин двата тима ще играят един срещу друг и в 1/4-финалните плейофи, които започват в сряда (15 март), като Славия ще има домакинското предимство. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

След като взе първата част с 25:21, Левски изпусна възможността да поведе с 2:0, като "белите" спечелиха втория гейм с 27:25. Славия дори поведе след 25:21 в третия, но в четвъртата част "сините" бяха много убедителни и възстановиха равенството, за да се стигне до тайбрек след 25:15. Там, обаче, Славия успя да се наложи с 15:12 и да спечели с 3:2.